College Union 2018-2019

Sl.No Post Name Class
1 Chairman Edwin Joy P IV BAMS
2 Vice Chairperson (Reserved for Women) Swathi Krishna M III BAMS
3 Vice Chairperson (General Post) Hina K R IV BAMS
4 General Secretary Sayyid Aboobacker Hydrose II BAMS
5 Joint Secretary Ajeeba E IV BAMS
6 Secretary Fine Arts Krishnendhu T R III BAMS
7 Students Editor of the College Magazine Atul Ganesh III BAMS
8 Secretary Sports and Games Kishor Kumar Potuvath II BAMS
9 P G Representative Kayachikitsa Devisree C I BAMS
10 Padartha Vigyan Evum Ayurved Ka Itihas Department Association Secretary Durga M R I BAMS
11 Maulik Siddhant Avam Ashtang Hridaya Department Association Secretary Anjali Raju I BAMS
12 Kriya Sharir Department Association Secretary Aleena V Benny I BAMS
13 Rachana Sarir Department Association Secretary Rajalakshmi P Sajeev I BAMS
14 Sanskrit Department Association Secretary Safna K I BAMS
15 Dravyaguna Vijnan Department Association Secretary Anjana Prasannan II BAMS
16 Charakasamhitha Purvardha Department Association Secretary Liya Elias II BAMS
17 Rasasaastra Evam Bhaishajyakalpana Department Association Secretary Aleena M N II BAMS
18 Roga Nidan Evum Vikrti Vigyan Department Association Secretary Krishnaprasad P D II BAMS
19 Panchakarma Department Association Secretary Sreelakshmi K IV BAMS
20 Prasuti Tantra & Striroga Department Association Secretary Bindya Saju III BAMS
21 Swasthavritta And Yoga Department Association Secretary Mary Boniya K Thomas III BAMS
22 Charaksmhita Uttarardha Department Association Secretary Liyandra Pius III BAMS
23 Balaroga Kaumar Bhritya Department Association Secretary Neethu S III BAMS
24 Kayachikitsa Department Association Secretary Mayooranath A IV BAMS
25 Salyathantra Department Association Secretary Niranjana R IV BAMS
26 Research Methodology And Medical Statistics Department Association Secretary Alma P Wilson IV BAMS
27 Shalakya Tantra Department Association Secretary Sruthi M G IV BAMS
28 Agadatantra Department Association Secretary Anjana K C III BAMS
29 Class Representative - First Year Kripesh P K
30 Class Representative - Second Year Swathy C R
31 Class Representative - Third Year Anjana B C
32 Class Representative - Final Year Nivedhya V S
33 Class Representative - Final Year Midhila K J
34 UUC Mohammed Shiyas IV BAMS
35 UUC Meera Mohan PG